BENIM C# OBJECT KULLANıMı BAşLARKEN ÇALışMAK

Benim C# Object Kullanımı Başlarken Çalışmak

Benim C# Object Kullanımı Başlarken Çalışmak

Blog ArticleAra sıra birbirinin namına kullanılmalarına karşın, klas ve nesne farklı şeylerdir. Dershane bir nesne türü teşhismlar, ancak nesnenin kendisi bileğildir. Nesne, bir klası kök düz konkre bir varlıktır ve gâh bir klasın örneği olarak adlandırılır.

Kullanıcılar, TextBox'a klavye yahut özge giriş aygıtlarıyla metin girebilir ve bu metinleri izlenceın son kalan kısmında işleyebilirsiniz.

var tipi değişebilir tanımlarsanız şayet bileğanlayışkenin tipini siz bileğil derleyici teşhismlayacaktır.Derleyicinin tanımladığı tipe göre o data RAM üzerin de o tiple saklanacaktır.

Bu özellik, özürlü kullanıcılar midein ekran türkücü yazılımlar veya gayrı yardımcı teknolojiler tarafından kullanılabilir.

C# programlama dilinde, Object derslikı, ana nesne türlerinin atasıdır. Object derslikı, C# dilinde kullanılan tüm öteki sınıfların zir klasıdır ve bu nedenle dilin en kök yapı taşlarından birini oluşturur.

Bana bindi tamamlanmak isterseniz, haberleşme sayfamda verdiğim içtimai iletişim ortamı hesaplarımı kovuşturma edebilirsiniz.

C# dilinde Object derslikı, farklı data örgülarının oluşturulmasında ve yönetilmesinde kullanılır. Örneğin, ArrayList üzere devimsel paradigma gestaltlarında Object klası çoğunlukla kullanılır.

Kullanıcıların TextBox'a geçerli veriler girmesini sahip olmak midein veri doğrulama kuralları uygulayabilirsiniz. Örneğin, sadece dijital girizgâhleri onaylama fail bir TextBox oluşturabilirsiniz.

Object klası, nesneler arası iletişimi esenlar. Bu sayede, farklı türdeki nesneler arasında veri aksatai ve işbirliği konstrüksiyonlabilir. Nesneler arası haberleşme, programların modüler ve rahatletilebilir olmasını esenlar.

Oluşturucu paha ciğerin monthlyDeposit varsayılan bir eder esenlar, sonunda arayanlar aylık varlık yatırma teamüllemi strüktürlmadan atlayabilir 0 .

Bu bünyeya derece oluşturduğumuz bütün nesnelerin Heap kısmında olduğunu söylemiştik. Oysa Stack kısmında struct konstrüksiyonsında nesneleri tutabilmekteyiz.

Bunun baş sebebi Nesne Yönelimli Programlamada makam kayran sorumlulukların ayrılması prensibidir.

Bir oluşturucuyu kendiniz teşhismladığınızda derleyici varsayılan bir oluşturucu oluşturmaz. Bu, türetilmiş her dershaneın berrakça bu oluşturucuyu çağırması gerektiği demeına gelir.

Oysa tığ bu metodları sınıfımıza yazmamıştık.Bu metodlar Object derslikından lakırtııtım kanalıyla gelirler.Her nesneden ulaşılabilen bu metodlar esasen C# Object Kullanımı object klasının metodlarıdır.

Report this page