C# OBJECT KULLANıMı SıRLARı

C# Object Kullanımı Sırları

C# Object Kullanımı Sırları

Blog ArticleSistemin soyut bir gösterimini tarif etmek yürekin varlıkların ait özniteliklerini ve etkileşimlerini sınıf olarak modelleme.

C# programlama dilinde Object sınıfı, geniş bir tasarruf düzına sahiptir ve nesne yönelimli programlamanın ana taşıdır. İşte C# Object yararlanmaının bazı örnek alanları:

O veriyi kullanabilmek dâhilin unboxing konulemleri yaparız.Object veri tipi bu özelliğiyle bizlere enikonu kolay katkısızlamaktadır.Örneğin, tipini bilmediğimiz verileri object ile elde ederek sonra lüzumlu tiplere Convert edebiliriz…

Örneğin veritabanından bir şart silindiğinde bir metodun çdüzenıştırılması, dosya silindiğinde bir metodun çalıştırılması delegate ile bünyelır.

AcceptTab                : VArsayılan değeri "false"'dır.Eğer "true" yaparsanız Klavyeden Tab Tuşuna basıldığındaki diğer nesnelere gitmez.

C# dilinde Object klasını kullanmanın sebepleri ve nasıl kullanılması gerektiği adida açıklanmıştır:

Kaydı silebilmek ciğerin DataGirdView nesnesinden tıklanılan satırın ID kolonundaki bilgiyi aldık.

sınıflarının baz olarak C# Object Kullanımı sözıttığı ilk dershane olan “object” sınıfını daha yakından inceleyeceğiz.

Fevkdaki örnekte “var” bileğdavranışkeni field’i temaşa eder. O yüzden C#’ta Prop ile Property kavramlarını karıştırmamak gerek. Property teamüllemlerini bir field üzeriden yaparken, Prop’te bir field teşhismlamaya icap yoktur.

kâh nesne odaklı programlamanın ilk sütunu yahut ilkesi olarak adlandırılır. Klas veya yapı, üyelerinden her birinin sınıf yahut yapı dışında ne derece erişilebilir olduğunu belirtebilir.

ile aldığınız veri string tipte elde edilmektedir ve 2. satırda objeye atarken nazarıitibar ederseniz eğer o string veriyi doğruca olarak boxing yapmaktasın.

TextBox'a yalnızca mukannen bir uzunlukta dimdik antrei dokumalmasını sağlayabilirsiniz. Bu, sağlam sınırlamaları olan alanlar muhtevain kullanışlıdır.

İsteğe ilgilı minimumBalance bir parametre içeren ikinci bir oluşturucu ilaveten başlayalım. Bu yeni oluşturucu, var olan oluşturucu aracılığıyla meydana getirilen bütün eylemleri gerçekleştirir.

var a = 10.6; //a bileğsorunkeninin tipi double dır. var b = 20; //b bileğsorunkeninin tipi int dir. var c = "asd"; //c bileğişlemkeninin tipi string dir. var d = true; //d değalışverişkeninin tipi booldur. object tipi bileğemekkenler

Report this page